Łagów jest wsią znajdującą się w województwie lubuskim, powiat świebodziński. Jej początki sięgają XIII wieku. Położony jest nad dużymi jeziorami o czystej wodzie: Trześniowskim i Łagowskim. W przesmyku między nimi na sztucznie usypanym wzniesieniu stoi zamek należący swego czasu do rycerskiego zakonu Joannitów z wysoką na 35 m wieżą. We wsi zobaczyć zabytkowe domy jeszcze z XVIII wieku.
Niedaleko Łagowa na Sokolej Górze warto zobaczyć pozostałości po grodzisku funkcjonującym tam od XII do XIV wieku. Przedtem na tym miejscu była osada kultury łużyckiej datowana na okres ok. 1000 – 650 r. p.n.e. i najprawdopodobniej wytwarzano w niej naczynia ceramiczne.
Łagów jest miejscowością letniskową i wypoczynkową. Nie tylko ze względu na piękne jeziora z miejscami do pływania, atrakcyjne dla żeglarzy i wędkarzy, ale również z uwagi na lasy, w tym szczególnie bukowe. Nic dziwnego, że to część Łagowskiego Parku Krajobrazowego.
Na zdjęciach zobaczycie też charakterystyczne dla Łagowa: Bramę Marchijską i Bramę Polską oraz XIX-wieczny kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela.
W Łagowie i okolicach wytyczono liczne i atrakcyjne widokowo szlaki turystyczne oraz ścieżki przyrodnicze.
Do zobaczenia.